اطلاعات عمومی و بازی و سرگرمی
 

حیوان-عروسک ژنتیکی ساخت دست بشر


حیوان-عروسک ژنتیکی ساخت دست بشر

          شرکت Bio-Genica مدعی است یک عروسک زنده ساخته است که مراحل تست بتا را می گذراند و در حال حاضر تنها به برخی از کارمندان شرکت فروخته شده است٬ اما پس از کسب مجوز٬ با قیمت قابل رقابت با اسباب بازیهای الکترونیکی٬ به عموم عرضه می شود. این عروسک ترکیبی از ژنهای پستانداران مختلف است و گرچه زاد و ولد نمی کند٬ اما یک موجود زنده است که استخوان و گوشت و عصب دارد٬ نفس می کشد٬ احساس می کند٬‌توانایی یادگیری دارد و خود را با محیط تطبیق می دهد.

 

       شرکت سازنده برای عرضه این عروسک زنده در فروشگاهها٬ آن را در شرایط خاصی به صورت خواب زمستانی٬ در بسته بندی نگهداری می کند. جعبه بسته بندی٬ فعالیتهای حیاتی عروسک را با کمک میکروچیپ کنترل می کند.  

 

 

رنگهای برنامه نویسی Bio-Genica

       کارشناسان میگویند : با آزمایشهای گسترده روانی انجام شده در قرن گذشته میتوان ، خلق و خو و رفتارهای خاصی را به رنگ های خاص و سایه های مرتبط دانست.

         عروسک را پس از فروش می توان از جعبه خارج کرد تا زندگی خود را آغاز کند. طول عمر این حیوان ژنتیک٬‌ بسته به نوع آن٬ یک تا سه سال است. 

      Bioengineered. فقط  در 7 نوع شخصیت متفاوت موجود است.

          همچنین انواع مختلف آن که با رنگهای مختلف مجزا شده اند٬ حالات روحی مختلفی دارند. مثلا رنگ قرمز این عروسک٬ تحرک بیشتری دارد و شاید بتوان گفت تا حدودی پرخاشگر است. اما در مجموع تحرک این عروسک بسیار محدود است و لذا نمی تواند برای فرزندانی که مالک آن هستند٬‌ خطرناک باشد.

 

         عروسک پس از خارج شدن از بسته بندی خود٬ به تدریج و ظرف ۲۰ دقیقه٬ چشمهایش را می گشاید. از آن به بعد نیز عروسک تا پایان عمر٬‌ مانند یک نوزاد واکنش نشان می دهد. یعنی نه تنها راه نمی رود٬ بلکه حتی نمی خزد و فقط وول می خورد.

          حیوان فاقد دندان است و نمی تواند چیزی را بجود و به مراقبت در مقابل محیط نیاز دارد. این عروسک زنده که جن پت یا حیوان خانگی ژنتیک نام گرفته است٬ حدود بیست سانتیمتر قد و هفت سانتیمتر قطر دارد و در طول مدت عمر دیگر رشد نمی کند و تنها موهای زیر بغلش اندکی رشد خواهد کرد.

         شرکت سازنده یکی از مهمترین قسمت تولید را اینگونه توضیح میدهد:ما تلاش کرده ایم که از مهندسی زیستی Genpets  یک قدم پیشتر برویم ، ما تغییر و تعبیه ویژگی های شخصیتی خاصی را در هر نوع شخصیتی از Genpets شده است به رنگ مربوطه آن مرتبط کرده ایم ، و چون رنگ است که سپس به عنوان پایه ای برای شخصیت هر بسته استفاده می شود.

          جن پت - با ۳ سال عمر                          جن پت - با ۱ سال عمر   

        به عنوان مثال ، یک کودک که تمایل سخت تر ، تهاجمی تر دارد رنگ قرمز ، وکودکی با تمایل آرام تر ، دارد رنگ سبز Genpet را انتخاب میکند.

        در زیر پایه برنامه نویسی طرح را با نگاهی نزدیک ترمی بینیم و با طیف وسیعی از تغییرات آشنا میشویم :

Genpet ™ سرخ -- ورزشی و پر انرژی

نارنجی Genpet ™ -- ماجراجو ، با اعتماد به نفس و کنجکاو

Genpet ™ زرد -- خوشگذران و سرگرم کننده

Genpet ™ سبز -- بدون کمک ، هماهنگ و مسالمت آمیز

آبی Genpet ™ -- ارتباطی و بی سر و صدا

Genpet ™ بنفش -- تخیلی و معنوی

ضمناْ ( نوع زندگی * Genpet*  ممکن است  در دما و طراوتهای مختلف   متفاوت میباشد)

   هر بسته مجهز به مانیتوری سخنگو  که دارای یک قلب برای  نظارت بر هزینه کم ، که کاملا کاربردی و با چراغ سبز رهبری و ساخته شده میباشد . توابع اصلی نظارت بر قلب ها از طریق ریز پردازنده تعبیه شده در هر بسته فیلتر شده که ترجمه اطلاعات گراف به یک صفحه نمایش ساده منتقل و قابل روئت است.

صفحه نمایش حیاتی جن پت

      شرکت سازنده قول داده است که این حیوان٬ فرزندان و خانواده های خریدار را آزار ندهد. جن پت درد را حس می کند اما به دلیل آن که تارهای صوتی بسیار ضعیفی دارد٬ در صورت آزار دیدن فقط ناله های خفیفی می کند که برای مالکین آن آزار دهنده نیست.

                                                                    حتی اگر جن پت زخمی شود٬ با وجود آن که خون از بدنش بیرون خواهد زد٬ صدایش از حد معمول بیشتر نخواهد شد.

        این عروسک زنده تنها یک بار در هفته از موادی که شرکت آماده کرده است تغذیه می شود و مدفوع او نیز بسیار کم است.

      شرکت مدعی است این عروسک از لحظه ای که چشم باز می کند٬ تا پایان عمر٬ مالک خود را می شناسد و به او وفادار می ماند.

 

        این مطالب را از سایت شرکت و قسمتهای مختلف اطلاعات جن پت ترجمه کرده و تقدیم شما نموده ام . 

       ولی سوال اینجاست بشر با این گونه اختراعات و خلق موجوداتی خطرناک به کجا میخواهد برود . به نظر این حقیر خطرات بسیار مهیب تر و نابود کننده تر از بمبهای هسته ای و تشعشعات هارپی و .....در کمین بشر است .

        اما  این بار کودکان ما را نشانه رفته تا در آینده از بشر یک ابزار صرف بسازد نه یک موجود خلاق و پویا و این فقط اول راه است - شاید در آینده جن پت ها ماموران کنترل بشر باشند . شما نظرتان چیست ؟ 

لطفاْ نظرتان را اعلام فرمائید.

نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ۳۱ فروردین ۱۳٩٠ توسط ع- حبیبی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  
قالب وبلاگ