اطلاعات عمومی و بازی و سرگرمی
 

معرفی ۱۵ سایت برتر برای یافتن گرافیک های وکتور رایگان


معرفی ۱۵ سایت برتر برای یافتن گرافیک های وکتور رایگان

         اینترنت همچون جنگل عظیمی است برای یافتن گرافیک های وکتور. پیدا کردن گرافیک های وکتور ساده است، اما مشکلِ اصلی پیدا کردن گرافیک های رایگان و با کیفیت است. این نوشته حاوی ۱۵ وب­سایت است. برای کمک به شما، من شخصا برخی از بهترین وب سایت ها را در زمینه­ی گرافیک های وکتور رایگان مورد بررسی قرار داده­ام.

         طی چند ماه گذشته، شخصا و به آرامی شروع کردم به تمرکز بر روی گرافیک های وکتور، زیرا امکاناتی که به همراه گرافیک های وکتور می توانند مورد استفاده قرار گیرد بیکران هستند. هم چنین تیم خلاقِ Nerds که به طور ویژه­ای در طرح های وکتور شگفت انگیز تخصص یافته­اند، دیگر وبلاگ­شان را طراحی و اجرا کردند (جمله­ی اخیر به سایت منبع این مقاله اشاره دارد).

۱- Vector Patterns

سایت Vector Patterns طرح های رایگان وکتور، طرح های فتوشاپ و طرح های یکپارچه­ای را به طراحان ارائه می دهد که می توانند در پروژه های وب مورد استفاده قرار گیرند.

۲- Vector Tuts

Vector Tuts سایتی بسیار شناخته شده برای مدرسین طراحی در زمینه­ی چگونگی ایجاد وکتورهاست.

۳- Vecteezy

Vecteezy  مکانی است برای به اشتراک گذاری وکتورهای هنری رایگان شما و منابع دیگری که به وکتور مربوط می شود (vector-related). در این جا شما می توانید به کاوش و تبادل نظر در مورد کارهای دیگر هنرمندان از سراسر جهان بپردازید و یا تنها آن چه را که برای پروژه­ی بعدی­تان تا حدودی مجانی است، بیابید.

۴- Qvectors

“حرف ک برای کیفیت است”! (Q for Quality). این سایت با ارائه­ی تنها گرافیک های وکتورِ باکیفیت برای دانلود  نشان می­دهد که کیفیت، هدف اصلی آن هاست.

۵- Free Vectors

سایت FreeVectors.net در سال ۲۰۰۷ ایجاد شد. هدف از ایجاد این سایت ایجاد یک فهرست / کاتالوگ (index/catalogue) رایگانی است که  برای استفاده­ی گرافیک های وکتور به سهولت قابل جستجو باشد.

۶- Vector4free

در این سایت اکنون بیش از ۲۵۰ گرافیک وکتورِ رایگان برای دانلود موجود می باشد و این عدد به سرعت در حال افزایش است!

۷- Cool Vectors

همان طور که از اسمش پیداست سایتی­ست برای وکتورهای “باحالِ” (cool) رایگان و قابل دانلود.

۸- Dezignus

Dezignus.com بهشت طرح های مجانی­ست. یک سال قبل به عنوان یک مکان تفریحی (playground) بنا نهاده شد! و امروز Dezignus اجتماعی دوستانه و در حال رشد از افرادی است که به طراحی گرافیک علاقه دارند.

۹- Blog.SpoonGraphics

Blog.SpoonGraphics یک وبلاگ طراحی شخصی و مکان تفریح دیجیتالی­ای متعلق به آقای Chris Spooner می باشد.­

۱۱۰- Vector Portal

Vectorportal  مجموعه­ی عظیمی است از وکتورهای رایگانی که استفاده کنندگان می توانند آزادانه از آن ها برای پروژه های تجاری و شخصی­شان استفاده کنند. این سایت در طول ۵ سالی که از ایجادش می گذرد در رأی گیری هایی که توسط سایت های مختلف طراحی گرافیک انجام شده، به دفعات به عنوان یکی از ۱۰ منبع وکتور رایگان قرار گرفته است.

۱۱- Vector Junky

vectorjunky.com نمایشگاه آنلاینی از گرافیک های وکتور رایگان می باشد. تمامی تصاویری که در این سایت وجود دارند برای استفاده­ی شخصی رایگان هستند به علاوه­ی تعداد زیادی از آن ها که برای استفاده­ی تجاری نیز رایگانند.

۱۲- garcya

مجموعه ای کوچک و در عین حال باکیفیت از وکتورها.

۱۳- freevectordownload

سایت FreeVectorDownload مرکز نمایش هنرِ طراحی و گرافیک های وکتور رایگان می باشد. این سایت به اشخاص و شرکت ها اجازه می دهد که کارهایشان را به تمام دنیا نشان دهند. اگر می خواهید نمایی از کارهایتان را نمایش دهید، یا که اگر گرافیست / توسعه دهنده­ی وبی (Graphics / Web developers) هستید که در جستجوی گرافیک های وکتورِ دارای حق امتیاز و البته با کیفیتِ بالا هستید، اینجا بهترین مکانی است که در جستجوی آنید.

۱۴- Easyvectors

این سایت حاوی تعداد زیادی گرافیک های وکتور ساده می باشد که به طور روزانه آپدیت می شود.

۱۵- patternhead

Patternhead وب سایتی است حاوی طرح های وکتور با کیفیت بالا.

 

نوشته شده در تاريخ یکشنبه ٢۸ فروردین ۱۳٩٠ توسط ع- حبیبی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  
قالب وبلاگ