اطلاعات عمومی و بازی و سرگرمی
 

۲۵ نفری که تغییر ات بزرگ در اینترنت ایجاد کردند .  

cef55hbk7kucpevq05d.jpg

      بر اساس اطلاعات موثق گوگل برای اولین بار در وب سایت استنفورد (google.stanford.edu) و پس از آن سرانجام در Google.com در سال 1997 راه اندازی شد. که  ارزش گوگل حدوداْ  $ ۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۲۵ دلار تخمین زده می شود .


۲۵ نفری که تغییر ات بزرگ در اینترنت ایجاد کردند .

ابتدائاْ باید بگویم :

        بر اساس اطلاعات موثق گوگل برای اولین بار در وب سایت استنفورد (google.stanford.edu) و پس از آن سرانجام در Google.com در سال 1997 راه اندازی شد. که  ارزش گوگل حدوداْ  $ ۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۲۵ دلار تخمین زده می شود .

Larry Page and Sergey Brin – Google Inc.

Larry Page and Sergey Brin

این دو نفر سرگی برین و لری پیج هستند.

       هر دو  کار در گاراژ ی که متعلق به یکی از دوستانشان بوذ . آغاز بکار کردند . و آنها بسیار جسورانه دست به ابتکاراتی در موتورهای بخار بود . نهایتاْ موفق به اخد مدرک! PhDs از دانشگاه استنفورد شدند .

       کار مهم آنها ،در عین حال ایجاد قوی ترین موتور جستجوی اینترنت است.  مسلما نام آنها از موفق ترین کارآفرینان جهان اینترنت و توسعه دهندگان در تاریخ اینتر نت است. و حاصل فعالیت در این کار کسب میلیاردها دلار بوده ، و علاوه برآن میلیاردها انسان و دانش پژوهان سراسر جهان با این فنآوری میتوانند از اقصا نقاط جهان در مورد هر چیز از هر کجا اطلاعات مفید بدست آورد .

ما هم به آنها تبریک میگوئیم .  

David Filo and Jerry Yang – Yahoo! Inc.

David Filo and Jerry Yang

 این دو نفر نیز  نام جری یانگ و دیوید فیلو هستند .

         آنها نیز از دانشگاه استنفورد فارغ التحصیلان در رشته (مهندسی برق)میباشند .

           ایشان بانک لیست صفحات اینترنت و راهنمای شبکه جهانی وب را راه اندازی کردند که سپس تصمیم گرفتند آنرا تبدیل به یاهو کنند . و آدرس اولیه ان akebono.stanford.edu / یاهو بود .

هم انان صاحبان آن میباشند و در دسامبر سال 1994 ، که وب سایت خاص ومهمی نبود راه اندازی شد. اما در حال حاضر روزانه یه بیش از یک میلیون بازدید رسیده است. درک بالقوه انها یعنی ، دیوید و جری یانگ Filo یاهو را بوجود آورد ! که رقیب جدی و متنوعی به عنوان پورتال وب با گوگل است .

       ارزش خالص یاهو ۰۰۰/۰۰۰/۲۰۰/۵ $میلیارد دلار است که دیوید Filo بمقدار  2900000000 $ دلار و جری یانگ بمقذار  2300000000 $ دلار سهیم و مالک هستند .

Bill Gates – Microsoft

bill-gates

این عکس متعلق به بیل کیتس است . 

            ویلیام هنری گیتس سوم ، یک نجیب زاده کسب و کار در آمریکا ، بشردوست ، سومین فرد ثروتمند جهان (تا سال 2008 فوریه 8) ، و رئیس مایکروسافت ، شرکت نرم افزاری او با پل آلن تاسیس شد.

        او یکی از بهترین و چهره شاخص کارآفرینان در انقلاب رایانه های شخصی است. ، گیتس در مراحل بعد کار خود را به تنهائی دنبال کرده است تعدادی از تلاشهای بشردوستانه ، اهدا مقادیر زیادی پول به سازمان های مختلف خیریه و برنامه های پژوهش علمی از طریق بیل و ملیندا گیتس ، میباشد .

      گیتس دارای سابقه ثروتمندترین فرد جهان برای 15 سال متوالی است . و ثروت افسانه ای او رقم نجومی دارد و در واقع او به تنهایی یک جکومت است و در معادلات جهانی نقش فعالی دارد .

Steven Paul Jobs – Apple Inc.

steven-paul-jobs

        استیون پاول جابز موسس ، رئیس و مدیر عامل شرکت اپل و مدیر عامل سابق استودیوهای انیمیشن پیکسار انیمیشن استودیوز است.

          پس از از دست دادن قدرت مبارزه با هیئت مدیره در سال 1985 ، جابز از اپل استعفا داد و اقدام به تاسیس ، ساخت  پنل های  نرم افزارهای کامپیوتری نمود و در  توسعه و آموزش متخصصین در این فن نمود  و مقام برترین را در  آموزش عالی و بازار کسب و کاربدست آورد .

         در حال حاضر بزرگترین فرد سهامداردر شرکت والت دیسنی است و عضو هیات مدیره آن . او را باید یکی از چهره های پیشرو در هر دو فن یعنی کامپیوتر و صنایع در نظر گرفت .

 

Mark Zuckerberg – Facebook

mark-zuckerberg

         مارک یکی از شگفت انگیزترین  نوجوان موفق قرن 21st است 24 ساله و فارغ التحصیل دانشگاه هاروارد -- جوانترین میلیاردر جهان ، با برآوردسرمایه ای بالغ بر ارزش خالص  ۰۰۰/۰۰۰/۵۰۰/1 $ دلار

         او موسس  فیس بوک ، وب سایت شبکه های اجتماعی آنلاین. Zuckerberg فیس بوک (FaceMatch) که ابتدائاْ آنرا در اتاق خوابگاه خود در دانشگاه هاروارد در سال 2004 راه اندازی کرد و شروع به ترویج آن در تمام مدارس آیوی لیگ و برخی از موسسات بوستون نمود .

          به زودی ، او نام دامنه Facebook.com راخریدم. فیس بوک در حال حاضر به یک نام خانگی دذ آمده و با مردم در همه سنین ، گروه ها و منافع ، در تعامل است . و بزرگترین کار آفرین جهان در حال حاضر میباشد .

Kevin Rose – Digg

kevin-rose1

او کوین رز مجری محبوب تلویزیون بود .

          ما همه می دانیم کوین ، شاید یکی از قابل احترام ترین آرمانگرا تلویزیون واینترنت و مجری برنامه ، باشد و قطعا اثرات بزرگی در میان تمام کاربران Digg از خود باقی گذاشته است.

          او همچنین به عنوان یک استعداد  معلق شناخته شده است و بعد از آنکه به عنوان یک شرکت میزبان کار کرد و محبوبیت حود را نشان داد  Tech TV نکات و ترفندها (که بعد از حمله ها وارد شد!) تا زمان خروج خود از شبکه نا تاریخ 2005 ادامه داد .

           او با ایجاد Digg در سال 2004 با  استخدام یک برنامه نویس مستقل که کوین رز در هر ساعت ۱2 $ از طریق eLance پرداخت می کردتوانست  Pownce و Revision3 را تاسیس کند  و وازه محبوب Digg.com را به اینترنت تحمیل کرد .

          کوین رز بعدها Digg.com نام دامنه برای $ 1.200 خریداری و سپس در ادامه به خرید فضا بزرگتر سرور. Digg دریافت فوق العاده افزایش سرمایه زمانی که آنها $ 2،800،000 از سرمایه از Omidyar شبکه ، نت اسکیپ از بنیانگذاران مارک Andreessen و همکاران Greylock دریافت کرد. 

Bram Cohen – BitTorrent

bram-cohen

 

         برام کوهن یکی از بنیانگذاران و نویسندگان   پشت صحنه کامپیوتر و شناخته شده نزد تمام کاربران و به اشتراک گذاران می باشد . برام کوهن به عنوان مخترع  بیت تورنت.

        روز ی به پسر عمویش گفت : "بیت تورنت را ساخته  است که زندگی راحت تر ی را ایجاد کند و خلاصه بیت تورنت دستاوردهای این مرد است.

Mike Morhaime – Blizzard Entertainment

mike-morhaime 

      مایک مور هایم  Morhaime رئیس و از بنیانگذاران بلیزارد سرگرمی ، بازی ویدیو توسع هدهنده واقعی در ارواین ، کالیفرنیا و در حال حاضر شرکت اکتیویژن بلیزارد متعلق به او می باشد.

Jimmy Wales – Wikipedia

jimmy-wales

         باز مطالب دانشنامه آزاد در سال 2001  راه اندازی شد : جیمی ولز بنیانگذار ویکی پدیا است. او همچنین از بنیانگذاران ویکیا ، میزبانی مجموعه وب خصوصی شرکت از  سال 2004 است .

          جیمی ولز در ابتدا نظیر مرور گر ها آغاز بکار کرذ   ، باز با محتوای دانشنامه   Nupedia. او سپس از Nupedia ایده های خود را با "ویکی" نرم افزار به شکل ویکیپدیا امروزی را بکار انداخت و مورد استفاده و محبوب در بین تقریباْ تمامی کاربران است .  

Chad Hurley and Steve Chen – YouTube

chad-hurley-and-steve-chen

       چاد هرلی (سن 28) و استیو چن (سال 27) از بنیانگذاران محبوب سان برونو کالیفرنیا مبتنی بر وب سایت به اشتراک گذاری ویدیو یوتیوب ، یکی از بزرگترین ارائه دهندگان فیلم در اینترنت می باشند.

        چاد هرلی  در پی پال بی در بخش طراحی آرم  کار می کرد.که روزی همراه با همکارانش پی پال ، جارد کریم و استیو چن ، چاد یوتیوب رادر سال 2005 تاسیس کردند.

گوگل بعدها یوتیوب را به مبلغ۰۰۰/۰۰۰/۶۵۰/۱دلار $ به دست آورد.

Jeff Preston Bezos – Amazon

 

         جف بزوس موسس ، رئیس هیئت مدیره ، و  رئیس اجرایی Amazon.com ، عمده ترین سایت تجارت الکترونیک  که مبادرت به فروش کالا از طریق اینترنت میکند. دارایی خالص او در حال حاضر در 8200000000 $ دلار است.

Shawn Fanning – Napster, Rupture

shawn-fanning1

         مخترع Napster ، اول محبوب در اشتراک گذاری فایل بستر های نرم افزاری ، شاون Fanning برنامه نویس کامپیوتر که توسعه Napster  که او از زمانی که هنوز  به دنبال  تحصیلات خود بود و در دانشگاه شمال شرق ، بوستون تحصیل میکرد به را ه انداخت .

          بلافاصله پس از آن  ، Napster در پی پرونده های حقوقی مورد  باز خواست قرار گرفته بود و  در نهایت به پایان رسید اما  این م.ضوع باعث قطع خدمات شد.

           در دسامبر 2006 ، Fanning دوباره کار را شروع و  توسعه داد  ، و ابزار های شبکه های اجتماعی که تسهیل پروفیل و ارتباطات در  پارسه آنلاین در جهان هنر بود را بدست آورد .

Pierre Omidyar – eBay

pierre-omidyar1

 

Jack Ma – Alibaba

jack-ma1

 

Craig Newmark – Craigslist

craig-newmark1

 

Matt Mullenweg – WordPress

 

Sir Tim Berners-Lee – World Wide Web

sir-tim-berners-lee

 

UPDATE (24/11/08)

Thomas Anderson – MySpace

thomas-anderson

 

Garrett Camp – StumbleUpon

garrett-camp

 

Linus Torvalds – Linux

linus-torvalds

 

UPDATE (25/11/08)

Jon Postel – Internet Pioneer

jon-postel1

 

Caterina Fake – Flickr

 

Stewart Butterfield

stewart-butterfield

 

Marc Andreessen – Netscape

marc-andreessen

 

Jack Dorsey – Twitter

jack-dorsey1

 لطفاْ نظر سبزتان را اعلام قرمائید .

نوشته شده در تاريخ شنبه ۱٠ اردیبهشت ۱۳٩٠ توسط ع- حبیبی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  
قالب وبلاگ