اطلاعات عمومی و بازی و سرگرمی
 

وقتی رنگ ها معرف شخصیت شما می شوند.

swans


وقتی رنگ ها معرف شخصیت شما می شوند.

swans

          به نظر می رسد که امروزه در ارتباطات میان فردی، مردم همچنان که به حرف های شما توجه داشته باشند، به لباسی که پوشیده اید و به وضعیت ظاهری شما توجه می کنند، بنابراین رنگ لباس های شما می توانند بر روابط شما با دیگران تاثیر بگذارند. بی شک بیش از اینکه تنوع رنگ ها برای شما موثر باشد، در طرف ارتباط شما موثر خواهد بود.

File:CIExy1931 fixed.svg

           تنوع در لباس ها در هر سنی که هستید، در اولین برخورد شما با مخاطبان تان به ویژه آنها که همیشه شما را می بینند، لبخندی نرم و پرنشاط ایجاد می کند که این خالی از لطف نیست.

       استفاده از رنگ های گرم و پرنشاط (سبز روشن، زرد، قرمزهای مختلف و نارنجی) و امثال اینها سن افراد را کمتر نشان می دهد و در آنها نشاط و خنده رویی بیشتری ایجاد می کند، ولی رنگ های سیاه، قهوه ای، خاکستری، بنفش چرک و آبی های تیره می توانند در ایجاد یک شخصیت کاملا رسمی با قدرت اراده بالا موثر بوده و سن افراد را بیش از آنچه هست، نشان می دهد.

File:Colouring pencils.jpg

        رنگ های زرد، صورتی، یاسی، گل بهی در خلق و پیدایش صورت و اندامی جوان، شخصیتی پرانرژی و قابل نفوذ موثر خواهد بود. استفاده از رنگ های شفاف و روشن باعث افزایش روحیه و ایجاد حالت شادابی می شود.

         همچنین رنگ های گرم در بالا بردن احساس نشاط و هیجان، تقویت و قدرت حافظه و بینایی و گرمای بیشتر بدن موثر است. بر این اساس می توان گفت؛ شناخت و استفاده درست از رنگ ها به خصوص در لباس افراد می تواند نقش موثری در برقراری یک ارتباط موثر و سازنده با مخاطب داشته باشند؛

File:Ventral-dorsal streams.svg

 مثلا برخی روان شناسان می گویند:

        که افرادی که به کرات لباس های آبی تیره می پوشند در برقراری ارتباط واقعی با دیگران مشکل دارند و بی دلیل مضطرب می شوند، چرا که آبی تیره توانایی اعتمادکردن به دیگران را از میان می برد. چنین فردی با تمرکز شدید روی عقل و منطق ممکن است تماس خود را با احساساتش از دست بدهد.

برخی هم می گویند:

         پوشیدن لباس هایی به رنگ آبی تیره نشان دهنده شخصی است که بیش از حد استرس دارد و مشکلات ذهنش را مشغول کرده است.

        این گروه می گویند اگر رنگ غالب پوشاک شما آبی است [به خصوص در مورد آقایان] لازم است احساسات منفی خود را به تدریج و به آرامی تخلیه کنید تا مبادا یک دفعه خشمگین شوید و در نتیجه کنترل خود را از دست بدهید.

Spring colors

          آبی در بسیاری از اصطلاحات کلامی امروزه آورده می شود که معروف ترین آن Feeling Blue است، یعنی احساس افسردگی احساس کردن یا دقیق تر از آن، سرخوردگی روحی احساس کردن.

           در گذشته اصطلاح blue Stocking، اصطلاحی ضد زن بود و برای مسخره کردن زنان تحصیلکرده به کار می رفت و به زنی اطلاق می شد که تحصیلات دانشگاهی داشت، زیرا به نظر مخالفان چنین زنی، زنانگی خود را نادیده می گرفت تا درس بخواند، چرا که در آن زمان زن بودن و داشتن هوش آکادمیک با یکدیگر سنخیت نداشتند.

Color loop

       از زمان های دور اثر روانی رنگ، در اشخاص مختلف مورد توجه دانشمندان بوده است و به مرور این تحقیقات گسترش یافته است.

         ثابت شده اتاق هایی از بیمارستان ها که رنگ آبی یا شیشه های آبی رنگ دارند، اثر خوبی روی بیماران دارد یا اشخاصی که نزدیک بین هستند و چشم آنها در مطالعه زیاد خسته می شود باید کاغذهای سبز و آبی به کار برند که بسیار مناسب است.

Penguin Kiss

         همچنین نتایج تحقیقات نشان داده قرار گرفتن زیر نورهایی با رنگ خاص تاثیر روانی زیادی بر فرد دارد؛ به عنوان مثال وقتی شما دودل هستید یا اطمینان کافی راجع به مساله ای ندارید، پوشیدن لباس های زرد یا محاصره شدن در محیطی پر از رنگ های زرد زنده به شما کمک خواهد کرد تا توجه تان را روی مشکل پیش آمده متمرکز کنید تا بتوانید به دودلی خود پایان دهید. استفاده از رنگ زرد در برقراری ارتباط نیز کمک می کند.

File:Optical grey squares orange brown.svg

          اگر احساس تنهایی می کنید یا قادر نیستید با دیگران تماس های خوبی برقرار کنید، استفاده از این رنگ روشن، جریان کلمات شما را آسان و شیوایی کلام شما را تقویت خواهد کرد. از نظر فیزیکی، در محاصره قرمزبودن باعث افزایش خون می شود و آدرنالین را به بدن تزریق می کند.

Sunrise in Space

         وقتی شخصی به شدت خسته یا افسرده است یا نیروی اراده اش تحلیل رفته است، قرمز می تواند به عنوان عاملی انرژی زا استفاده شود. همچنین پوشیدن لباس های قرمز یا قرار گرفتن در محیط قرمز، وقتی فرد به شدت ناراحت، هیجانی، مضطرب یا تحت فشار است، می تواند به بروز خشم یا ایجاد خشونت منجر شود. البته درمان با رنگ اثر فوری ندارد و باید به صبر و حوصله منتظر نتیجه آن بود.

روزنامه شرق:

لطفاْ نظرتان را اعلام فرمائید .

نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ٧ اردیبهشت ۱۳٩٠ توسط ع- حبیبی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  
قالب وبلاگ