اطلاعات عمومی و بازی و سرگرمی
 

برترین اختراعات سال ۲۰۱۰

(قطارهایی با سوخت گوشتی، سلول مصنوعی)


.برترین اختراعات سال ۲۰۱۰

(قطارهایی با سوخت گوشتی، سلول مصنوعی)

       این نوع وسائط نقلیه گه میتواند در آب و هوای آفتابی از پاسادنا و آتلانتا در  سرما و  زمستان های سیبری تا شیکاگو ، که با سوخت  سلول های مصنوعی ( گوشت مصنوعی ) کار میکند پس از آزمایش های واقعی و در زمان مناسب  و پس از توافقات بین المللی برای حمل و نقل پا بعرصه حواهد گذاشت .

         آیا تا به حال نام قطارهای Amtrak را شنیده اید. اگر پاسخ شما منفی است جالب است بدانید این قطارها از ۸۰% سوخت دیزل و ۲۰% سوخت زیستی به دست آمده از حیوانات استفاده می کنند.

amtrak, cow poop, poo power, manuer, fuel, biofuel, clean fuel, train travel, public transportation

        دیزل زیستی، آلودگی هوا را کاهش می دهد و به Amtrak کمک می کند تا هزینه سوخت خود را کاهش دهد. این نوع از سوخت از چربی بلا استفاده گاو به دست می آید که به مراتب از آلودگی کمتری نسبت به سوخت های زیستی گیاهی برخوردار است.

amtrak, cow poop, poo power, manuer, fuel, biofuel, clean fuel, train travel, public transportation

          طبیعی است که از این نوع قطارها فقط می توان در مناطق دام پرور استفاده کرد. در حال حاضر این قطارها در فواصل بین دو شهر اوکلاهما و تگزاس مورد استفاده قرار می گیرد. این قطار با انجام خدمات روزانه بین این دو شهر گام بزرگی در جهت آینده ای سبزتر و با کربن کمتر برداشته است.

Just as real leaves do, water-gel-based solar devices can act like solar cells to produce electricity, new research shows

اولین سلول مصنوعی

          آیا حیات می تواند در آزمایشگاه آفریده شود؟

 

          این پرسش، جرقه ذهن J. Craig Venter یک طراح ژنتیک بود که پس از ۱۵ سال سعی و خطای خستگی ناپذیر به وسیله مواد شیمیایی در دسترس توانست ژنوم باکتری های گیاهی را با موفقیت بازتولید و آن را تقسیم و تولید کند.

         او امیدوار است که چنین حیات مصنوعی ای، اشکال جدیدی از سوخت های زیستی مصنوعی را تولید کند و با ساده سازی ساخت مقادیر زیاد واکسن برای آنفولانزا در فصل هایی خاص، تولید واکسن را سرعت ببخشد.

         او همچنین در سال ۲۰۰۱ توانست نقشه ژنوم انسانی و حیوانی را با موفقیت به دست آورد. که پس ۳ سال منجر به تولید اسباب بازی حیوانی (زنده ) بنام جن بت شد .

لطفاْ نظرتان را اعلام فرمائید .

نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ٧ اردیبهشت ۱۳٩٠ توسط ع- حبیبی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  
قالب وبلاگ